A large meat pie only cost 20 cents, a sausage roll was 12 cents, a Vegemite sandwich was just 11 cents and if you only wanted butter and bread it was just 8 cents.
Plain chips were 12 cents, an icy pole was 3 cents and an orange juice would set you back just 10 cents.
Social media users took to the comment section to reminisce about what they used to order.
"Wow, most of those items would not be allowed to be sold or even consumed in schools these days," one person said.
"Baked bean sandwich — oh my god! And what kid would have ever eaten a salmon sandwich by choice," another wrote.
One added: "Space food sticks now there's a blast from past."